TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

2022 AÖF yaz okulu kayıt tarihleri ne zaman?

2022 AÖF yaz okulu kayıt tarihleri ne zaman?
01 Haziran 2022 - 21:27

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi final sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler dikkatini yaz okuluna çevirdi. Sonuçların açıklanmasının ardından yaz okuluna gitmek isteyen öğrenciler, AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman? Yaz okulu sınavı ne zaman? Gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Peki, AÖF yaz okulu kayıt tarihleri ne zaman? İşte yanıtı…

AÖF yaz okulu kayıt takvimi
Anadolu Üniversitesi AÖF yaz oku kayıtları, sınav takviminde belirtilen bilgilere göre 27 Haziran- 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak. Yaz okulu dersleri ise 4 Temmuz itibariyle başlayacak. Yaz okulunun başlamasının ardından, yaz okulu sınavları ise 13 Ağustos’ta düzenlenecek. Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM tarafından yapılan duyurulara göre sınav tarihlerinde değişiklik olabilmektedir.

Açıköğretim Sisteminde kayıtlı bütün öğrenciler yaz okullarına kayıt yaptırabilmektedir. Öğrencilerin kayıt yeniletip yeniletmediği ve hangi yarıyılda olduğu önemli değildir. Öğrenciler üst veya alt yarıyıllardan almadıkları dersleri de yaz okulunda alabilmektedir.