TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

2022 yılı yaz tatili ne zaman başlıyor?

2022 yılı yaz tatili ne zaman başlıyor?
30 Mayıs 2022 - 7:26

Milyonlarca öğrenci karne heyecanı için gün sayıyor. Sınavlar için hazırlıklarını tamamlayan öğrenciler 2021-2022 eğitim öğretim döneminin son sınavlarına girecekler. 3 ay boyunca tatil yapacak olan öğrenciler Eylül ayında tekrardan okula başlayacaklardır. Peki, Okullar ne zaman kapanıyor? Karneler ne zaman alınacak? Üç aylık tatil ne zaman başlıyor? İşte merak edilen soruların yanıtı…

Öğrenciler yaz tatili için heyecanlanırken hangi tarihte karnelerini alacaklarını da merak etmektedirler. Uzun bir tatil sürecine girecek olan öğrenciler tatil boyunca bütün yorgunluklarını atacaklar. Yıl içerisinde ara tatiller ile birlikte toplam üç kez tatil yapan öğrenciler sonuncu ve uzun tatil olan yaz tatilini iple çekiyorlar. Peki, Okullar ne zaman kapanıyor? Karneler ne zaman alınacak? Üç aylık tatil ne zaman başlıyor? İşte merak edilen soruların yanıtı…

Okullar ne zaman kapanıyor?
Bu sene ikinci dönem için okula dönen öğrenciler tatillerini 7 Şubat 2022 Pazartesi günü sonlandırdı. Yaz tatilini bekleyenler için17 Haziran 2022 Cuma günü son okul zili çalacak.

Yaz Tatili Ne Zaman
Öğrenciler 17 Haziran 2022 Cuma karnelerini aldıktan sonra üç aylık tatil sürecine girecekler.

Yaz tatili ne zaman başlıyor?
Yaz tatili 17 Haziran’da başlayacak. Öğrenciler ve öğretmenler son kez okula gelirken karnelerin dağıtılması ile uzun bir tatil yapacaklar.

2022- 2023 eğitim öğretim dönemi ne zaman başlayacak?
2022-2023 eğitim ve öğretim dönemi, 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacaktır. Fakat önümüzdeki dönem için yeni takvim belli değil. Yeni dönem takvimi MEB tarafından açıklanmaktadır.