TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

27 Mayıs 2022 Cuma vizyona giren filmler?

27 Mayıs 2022 Cuma vizyona giren filmler?
24 Mayıs 2022 - 9:49

Bu hafta sinemaya gitmek isteyen sinemaseverler vizyona girecek filmleri araştırmaya şimdiden başladılar. İşte vizyona girecek yepyeni filmler…

Bu hafta vizyona girecek filmler araştırılmaya başlandı. Türkiye’de sinema salonlarında bu hafta hangi filmlerin olacağını öğrenmek isteyen binlerce sinemasever bu konuda sorgulamalar yapıyor. İşte bu hafta 27 Mayıs cuma gününden itibaren vizyona girecek filmler…

Top Gun: Maverick (Aksiyon, dram türünde) (Yabancı)
Bu hafta vizyona girecek filmler

Konusu: Maverick donanmanın en iyi havacılarındandır ve 30 yıldan beridir hizmet vermektedir. Bu hizmetten sonra kendisini Top Gun mezunlarından oluşmakta olan müfrezeyi o güne kadar hiçbir pilotun hayatında görmemiş olduğu bir özel görev için eğitirken bulur. Maverick bu görevde hem anılarıyla hem de belirsiz olan geleceğiyle karşı karşıya kalacağı korkularıyla yüzleşeceği ve büyük fedakarlıklar yapacağı bu göreve gitmek zorundadır.

1986 yapım olan ilk film “Top Gun”‘dan sonra devamı niteliğindeki Top Gun: Maverick filminin başrolünde ünlü oyuncu Tom Cruise yer alıyor.

İkinci Seans: Aeep (Korku türünde) (Yerli)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Konusu: Kendisine herkesten izole bir hayat seçen Demet kocasının kendisini terk etmesinden sonra psikolojik tedavisini tamamlayıp hastaneden çıkıp evine yerleşmiştir. Demet evi resmen çöplüğe dönüştürmüş temizliğine hiç dikkat etmemektedir. Gecenin birinde keskin kusma ve yıkanma tarzında histerik tepkiler nedeniyle hayatının kabusunu yaşayacak ve bir daha asla unutamayacağı olayların içinde kendisini bulacaktır.

Payidar: Gazi’nin Büyük Tablosu (Belgesel türünde) (Yerli)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Konusu: ‘Payidar: Gazi’nin Büyük Tablosu’ belgeselinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, gazi mareşal başbuğ ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatına odaklanılıyor. Belgeselde Atatürk’ün özel hayatına, sanatçı karakterine ve kişiliğine odaklanılıyor. Belgeselde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatta olan amcazadesi Selin Söğütlügil, usta sanatçılar Bedri Baykam ve Müjdat Gecen röportajları da yer alıyor.

Hopper ve Çılgın Çetesi: Büyük Macera (Animasyon türünde) (Yabancı)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Ünlü tavşan maceracısın Kral Peter’in evlat edinmiş olduğu farklı bir durumu olan genç kahraman Hooper ve arkadaşlarının macerası konu alınıyor. Hopper, Karanlığın Hamster’ının Asasını Amcası Lapin’den önce bulmaya kararlıdır, dalgacı bir kaplumbağa Abe ve onu durdurmak adına dövüş sanatlarıda uzman olan kokarca Meg’le beraber fantastik bir maceraya atılır.

İçimdeki Kahraman (Dram, fantastik türde) (Yerli)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Konusu: Filme içindeki kahraman kişiliği ortaya çıkarmaya çalışan bir gencin hikayesi ele alınıyor. Gen kahramanımı 6 yaşından itibaren babası tarafından bir süper kahraman olduğu inancıyla büyütülmüştür. Bir kazada babasını kaybeden genç babasını hayata döndürmek için süper güçlerini keşfetmeye çalışır.

Müsfer: Cin Kabilesi (Korku türünde) (Yerli)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Konusu: Film başrolümüz Kadri amcasının cenazesi için köye gitmiştir fakat amcasının sır dolu ölümü ve yaşadığı gizemli olaylar sonrası Kadir, amcasının sakladığı sırları öğrenmeye çalışır. Yaşadığı paranormal olaylar ve gizemli durumlar Kadir’in geri adım atmasına yetmez.

Rüzgargülü (Aile türünde) (Yerli)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Konusu: Dedelerinin onlara yaptıkları planla kendilerini oyun şatosunun birinde bulan beş çocuğun hikayesi ele alınmaktadır.

Dijital Esaret (Komedi türünde) (Yerli)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Konusu: Dijital suç işleyen gençlerin cezaevinde yaşadıkları ele alınan filmde çağımızın sorunlarından olan dijital bağımlılıkların irdelenmesini görmekteyiz.

Benim Güneşli Maad’ım (Animasyon-dram türünde) (Yabancı)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Konusu: Çekya’lı bir kadının Afgan bir gence aşık olması ve bunun sonucunda gidip Taliban kontrolündeki Afganistan’da yaşamaya başlamasını konu alan filmdir.

Örümcek ve Kız (Dram türünde) (Yabancı)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Konusu: Kahramanlarımızdan Lisa olduğu yerden taşınırken Mara’yı arkasında bırakmıştır. Farklı bir takım olayların yaşanacağı filmde özlem had safhadadır.

Pi Sonsuzluk (Gerilim-korku türünde) (Yerli)
Bu hafta vizyona girecek filmler
Konusu: Burak öğretmen küçüklüğünden beri sayılara merak duymuştur. Aynı zamanda kimsenin bilmediği bir de sırrı vardır. Ona göre etrafındaki herkesin sayısal bir karşılığı bulunmaktadır.