TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

AÖF diploması nasıl alınır? AÖF diploma alma şartlar neler?

AÖF diploması nasıl alınır? AÖF diploma alma şartlar neler?
12 Haziran 2022 - 9:52

Öğrencier tarafından AÖF diploması nasıl alınır araştırılıyor. Sizler için AÖF diploma alma şartlarını araştırdık

AÖF eğitimi gören binlerce öğrenci diploma alım detaylarını araştırıyor. Peki, AÖF diplomaları nasıl alınıyor? AÖF diploma alma şartları nelerdir, tarihi açıklandı mı? İşte AÖF diploma alma detayları…

AÖF diploması nasıl alınıyor?
Açıköğretim eğitimi alan öğrenciler, dönem sonunda sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yirmi gün içinde diplomalarını alabiliyorlar. Öğrenciler staj ya da alttan ders gibi bir sorumlulukları yoksa belirtilen süre içinde diplomalarını kolaylıkla alabilirler. Ancak, staj ya da alttan ders gibi sorumlulukları olan öğrenciler bu sorumluluklarını tamamladıktan sonra diplomalarını alabiliyorlar. Öğrenciler dönem sonu sonuçlarını ve diploma haklarını öğrenmek için Anadolu Üniversitesi resmi internet sayfasını ziyaret edebilirler.

Üniversite tarafından yapılan açıklamada diploma almaya hak kazanan öğrencilerin diplomalarını almalarıyla ilgili “Sertifika ve diploma alacak adaylar ancak kendileri öğrenci kimlik kartları ile merkeze gelerek alabilirler. Bunun dışında vekaletname verdiği kişi de alabilmektedir. Ancak diploma ve sertifikalar AÖF ofislerine ya da kargo ile kesinlikle gönderilmez, elden teslim edilir.” ifadesi kullanılmıştır.

Açıköğretim fakültesinden mezun olarak diploma alacak öğrencilerin şu konulara dikkat etmesi gerekmektedir:

– Eğitimi biten öğrenciler yaşadıkları ilde bulunan AÖF bürosuna giderek veya vekalet verdikleri kişi aracılığıyla diploma başvurusu yapabilirler.

– Diploma, öğrencinin adresine veya belirli resmi kurumlara hiçbir şekilde posta veya kargoyla gönderilmemektedir.

– Açıköğretim Fakültesi büroları arasında diploma gönderimi yapılmamaktadır.

– Diplomasını alanların onaylı fotokopisi verilmemektedir.

– Diplomalar hazır olana kadar öğrencilere geçici bir belge verilmemektedir.

– Diploma verildikten sonra kimlik bilgilerinde değişiklik olan (soyadı değişimi) öğrencilere yeni bir diploma verilmemektedir.

Bu hususlar dikkate alındığında kolaylıkla AÖF diploması alabilirsiniz. Mezuniyet belgenizi alırken kişisel bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın.