TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

AÖF yaz okulu ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2022 AÖF yaz okulu olacak mı, kimler kayıt yapabilecek?

AÖF yaz okulu ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2022 AÖF yaz okulu olacak mı, kimler kayıt yapabilecek?
13 Haziran 2022 - 21:50

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yaz okulu kayıt tarihleri ve sınav süreci merak konusu oldu. AÖF 2022 dönem sonu final sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Gözler şimdi yaz okuluna çevrildi. Peki 2022 AÖF yaz okulu olacak mı, ne zaman, hangi tarihte yapılacak, kimler kayıt yapabecek?
Yaz okulu kayıt tarihlerini yakından takip eden Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri, Anadolu Üniversitesi’nden (AÜ) açıklama bekliyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı çalışma takvimine göre kayıtlar Haziran ile Temmuz arasında yapılması bekleniyor. Peki AÖF yaz okulu ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2022 AÖF yaz okulu olacak mı, kimler kayıt yapabilecek?

AÖF YAZ OKULU KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim destek sistemi tarafından yayınlanan bilgiye göre 2021-2022 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıtları 27 Haziran- 01 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav takvimine göre yaz okulu sınavı 13 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak

AÖF YAZ OKULU SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

Destek sistemi tarafıdan yapılan açıklamada, “Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir.” ifadelerine yer verildi.

AÖF YAZ OKULU SINAVI TEK OTURUM MU OLACAK?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu tek sınav üzerinden yapılır ve başarı katkısı %100’dür. Sınavda her ders için 20 soru sorulmaktadır, sınav süresi ise 30 dakikadır. Geçme notu 35’tir. Sınav sisteminde 4 yanlış bir doğru uygulaması devam etmektedir.