TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

Dangal filmi konusu,oyuncuları kim, ne zaman çekildi?

Dangal filmi konusu,oyuncuları kim, ne zaman çekildi?
24 Mayıs 2022 - 18:36

Star Tv ekranlarında izleyiciyle buluşan Dangal filmi konusu, hikayesi ve oyuncu kadrosu ile ekran başındakilerin beğenisini kazanmayı başardı. Başrollerinde Hindistan’ın en beğenilen oyuncularından Aamir Khan’ın yer aldığı Dangal filmi güreşçi bir baba ile güreşmeyi öğrettiği kızları arasında yaşanan gerçek bir hayat hikâyesini ele alıyor. Peki, Dangal filmi gerçek mi?

Dünyaca ünlü oyuncu ve yapımcı Aamir Khan tarafından yapımcılığı üstlenilen ve başrollerinde de kendisinin oynadığı Dangal filmi Star Tv ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Hindistan’da gişe rekortmeni, Çin’de ise en çok izlenen yabancı film olmayı başaran Dangal biyografik spor-dram filmi kategorisinde izleyicilerin beğenisini kazanmayı başarıyor. Peki, Dangal filmi nerede ve ne zaman çekildi? Dangal filmi oyuncuları kimler?

DANGAL FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?
Dangal filmi 2016 yılında çekilmiştir ve toplam süresi 161 dakikadır.

DANGAL FİLMİ HİKAYESİ GERÇEK Mİ?
Başrollerini ve yapımcılığını Aamir Khan’ın üstlendiği Dangal, eski bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat ile türlü zorluklara rağmen güreş eğitimi verdiği kızlarının hikâyesini anlatıyor.

DANGAL FİLMİ KONUSU
Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın hikayesini anlatıyor. Mahavir Singh Phogat bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretmeye karar verir. İki kız, Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından başlayarak güreş eğitimi alarak büyürler. Büyüdüklerinde iki kız da güreşte iddialı isimler olmuştur. Geeta Phogat 2010 Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanarak güreşte bu dalda ödül kazanan ilk kadın güreşçi olurken, kız kardeşi Babita da gümüş madalyayı alır. Genç kadın güreşçiler başarıya giden yol boyunca sosyal şekillendirmenin baskısıyla da mücadele etmek zorunda kalacaktır…

DANGAL FİLMİ OYUNCULARI
Mahyavir Singh Phogat – Aamir Khan

Mahavir Singh Phogat’ın eşi Daya Shobha Kaur – Sakshi Tanwar

Mahavir Singh Phogat’ın kızı Geeta Phogat – Fatima Sana Shaikh

Genç Geeta – Zaira Wasim

Mahavir Singh Phogat’ın kızı Babita Kumari – Sanya Malhotra

Genç Babita – Suhani Bhatnagar

Rohit Shankarwar

Vivan Bhatena

Aparshakti Khurrana

2 numaralı erkek dövüşçü – Kaustubh Pile

Antrenör Pramod Kadam – Girish Kulkarni