TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?
21 Mayıs 2022 - 16:47

Decred, madencilik havuzlarının Bitcoin’in merkezsiz yapısına zarar verdiği düşüncesi ile bir grup kripto para meraklısı tarafından geliştirilen ve hem Proof-of-Work hemde Proof-of-Stake algoritmalarını kullanan hibrit bir blockchain platformudur. DCR coin ise, bu platformun açık kaynaklı, blockchain tabanlı kripto para birimidir.

Decred nedir? DCR coin ne işe yarar?
Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?
Decred hakkında bilgi sahibi değilseniz, proje hakkında kısaca bilgi vermekte fayda var. Öncelikle önümüzde merkeziyetsiz bir proje olduğunu bilelim. Bitcoin (BTC) geliştiricilerinin bir kısmı bu projede yer alıyor. Amaçları yatırımcıların, işi sadece geliştiricilere bırakmayarak, kendi tokenlerinin geleceği ile ilgili kararları alabilmelerini sağlamak.

Decred nedir? DCR coin nedir?
2015’te yola çıkan Decred, merkeziyetsizlik hususunda herhangi bir kripto paranın başarabildiği her şeyi başardı. Böylece sektördeki pek çok parlak geliştiricinin bu projede fikirleri yer almış oldu. Bunların içinde atomik swap, yatırımcıların projenin geleceğine dair demokratik bir katılımına izin veren Politeia ve Decred’in kendi özel merkeziyetsiz borsası var.

 

Decred, hem Proof-of-Work hemde Proof-of-Stake algoritmalarını kullanan hibrit bir blockchain platformudur. DCR coin sahipleri işlemleri onaylayabilir ve bahis ödülü için farklı tekliflere oy verebilir. Bununla birlikte Decred, Bitcoin’inkine benzer basit bir madencilik süreci sağlıyor. DCR coin arzının %60’ı madencilere, %30’u seçim hakkı olanlara ve %10’u madenciler tarafından projenin gelişmesine fon olarak kullanılır.

İlgili: Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Decred ayrıca Lightning Network’ü uygulamayı planlıyor. Lightning, bildiğiniz gibi blockchain ağının ölçeklenebilirliğini ve işlem hızını artırır.

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?
İlgili: Decred haber: DCR görücüye çıkıyor
DCR coin hangi borsalarda mevcut?
Bittrex ve Binance, BKEX, Cryptopia, OmniTrade Upbit, CoinEx, gibi birçok borsada işlem görmektedir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN