TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

Disney Plus televizyonlara nasıl yüklenir? Disney Plus televizyona yüklerken dikkat edilmesi gerkenler?

Disney Plus televizyonlara nasıl yüklenir? Disney Plus televizyona yüklerken dikkat edilmesi gerkenler?
15 Haziran 2022 - 9:57

Bir süredir merakla beklenen dizi ve film platformu Disney Plus, Türkiye pazarına güçlü bir giriş yaptı. İçeriğindeki kaliteli yapımlarla adından söz ettiren ve Türkiye’ye gelir gelmez ses getiren Disney Plus’ın hem üyelik ücretleri hem de kullanıcılarına sağladığı avantajlarla da şimdiden çok sayıda izleyici kitlesine sahip oldu.

Aksiyon filmlerinden komedi film ve dizilerine, bilim-kurgu türlerinden fantastik yapımlara kadar birbirinden farklı türlerdi bir araya getiren yerli ve yabancı dizi-film seçenekleriyle izleyelenleri ekran başına kilitlemeyi hedefleyen Disney Plus, Türkiye’deki yayın hayatına start verdi. Kısa sürede çok sayıda üyeye sahip olan platformu televizyonlarında izlemek isteyen izleyiciler ise Disney Plus televizyonlara nasıl yüklenir? sorusunun yanıtını sorgulamaya başladı.

Disney Plus televizyonlara nasıl yüklenir?
Bilindiği üzere Disney Plus benzerleri olan Netflix, Blu TV veya Amazon adını taşıyan platformlar gibi akıllı televizyonlara yüklenebiliyor. Kullanıcılar bu işlemi gerçekleştirmeden önce televizyonlarındaki mevcut sürüm uygulamalarını indirmeleri ve kuruluma entegre edilecek şekilde güncelleme aşamasını yapmaları gerekiyor.

Daha sonrasında ise kullanıcının yapacağı tek şey uygulama marketine girerek Disney Plus uygulamasını indirmek olacak.

Örneğin; Vestel TV’nizde Disney Plus yükleme işlemini yapmak için ilk önce, televizyonunuzu ayar kısmını aktif hale getirin. Aplikasyon merkezi arama kısmında “Disney Plus” kelimesini yazın ve aramayı başlatın. İlk sırada çıkan uygulamayı televizyonunuza indirin.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Disney uygulamasını aktif hale getirin ve daha sonra yukarıda belirttiğimiz gibi uygulama içerisinde oturum seçimini yapın

Bu işlemlerle birlikte Disney Plus’ı Vestel TV uygulama yüklemesi sayesinde indirmiş olacak ve platforma rahatlıkla bağlanmış olacaksınız. Disney Plus’ı LG ve Samsung gibi televizyonlara indirmek isteyen kullanıcılar da aynı işlemi tekrarlayabilirler. Aplikasyon ve yükleme işlemi Vestel televizyonlarındaki gibi aynıdır.