TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

Emekli ve memur hesaplarına ne kadar yatırılacak?

Emekli ve memur hesaplarına ne kadar yatırılacak?
23 Mayıs 2022 - 17:23

Memur ve emeklilere tam destek kamu bankalarından geldi. Kamu personeline ve emekliye 6.000 TL verileceği açıklandı. 6000 TL ödemeye sahip olmak isteyenlerin araştırmaya başlaması üzerine neler yapılması gerektiğine yanıt aranmaktadır. 6 bin TL ödemenin gerçekleşmesi için neler yapılması gerekir? Kamu işçisi, memur ve emekliye verilecek 6 bin TL için detaylar haberimizde yer almaktadır

Emekli, memur ve kamu işçilerine 19 Mayıs haftasına özel 6 bin TL ödeme yapılacağı açıklandı. Son dakika haberi olarak yayınlanan 6 bin TL ödemeler için heyecan artarken kamu bankaların bu desteği verdiği belirlendi. Bankaya gitmeye gerek kalmadan başvuru yapmak mümkün. İhtiyaç kredisi olarak verilen 6 bin TL 3 bankadan temin edilebilir. İşte, 6 bin TL ödemeler için detaylar haberin devamında

İhtiyaç kredisi olarak memur, emekli ve kamu işçilerine verilecek 6 bin TL için başvurulan kamu bankaların yapılmaktadır. İşlemlerin tamamlanmasının ardından onay alınması beklenir. Bankaya gitmeden kredi başvurusu yapmak ise mümkün. SMS ya da internet bankacılığı üzerinden başvuru işlemleri yapılırken onay verilmesi halinde anında hesaplara geçiriliyor.

Ziraat Bankası 6.000 TL ihtiyaç kredisi kampanya detayları
Ziraat Bankası üzerinden 6 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşlar telefonlarından SMS atması yeterlidir. TC kimlik numarası ve aylık gelirin yazılmasıyla SMS göndererek başvuru süreci tamamlamak artık çok kolay. Farklı bir yöntemle başvuru yapmak isteyenler ise mobil bankacılık uygulaması üzerinden işlemleri gerçekleştirebilir.

Vakıfbank 6.000 TL ihtiyaç kredisi kampanya detayları
Kredi almaya hak tanınan memur, emekli ya da kamu işçileri TC kimlik numaraları üzerinden kredi onayı gelmektedir. Kredi onayının yapılmasının ardından kısa süre içerisinde ücret hesaplara yatırılır. Vakıfbank mobil uygulama üzerinden de işlemler tamamlanmaktadır.

Halkbank 6.000 TL ihtiyaç kredisi kampanya detayları
36 aylık vade seçeneği ile 6 bin TL ihtiyaç kredisi veren Halkbank başvuruları başlattı. İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler öncelikle başvuru işlemleri tamamlamak zorundadır. Başvuru yapmak isteyenler SMS ya da mobil bankacılık üzerinden yapabilir.