TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

HUMEX battı mı? HUMEX kime ait? HUMEX’ten büyük vurgun!

HUMEX battı mı? HUMEX kime ait? HUMEX’ten büyük vurgun!
02 Haziran 2022 - 12:04

Alınan bilgilere göre HUMEX kripto para borsasının battığı öğrenildi. Bu bilgileri öğrenen vatandaşlar ise HUMEX’in kime ait olduğunu, nasıl battığını araştırmaya başladı. Peki HUMEX neden battı? HUMEX’e ne oldu? İşte merak edilenler…

HUMEX kripto para borsasının kullanıcıları işlem yapmak için siteye girdiklerinde paralarını çekemediklerini fark ettiler. Bunun üzerine platformun kurucuları ile iletişime geçilmeye çalışıldı lakin kurucuların ortadan kaybolduğu öğrenildi. İddialara göre platformun kurucusu Franko Çonk Enrikuez‘in ve CEO’su Tank Kaiçe’nin 20 milyon dolarla yurtdışına kaçtı. Bununla beraber yatırımcılar ve çalışanlar suç duyurusunda bulundu. İşte detaylar…

Thodex’in yatırımcılara vurgun yapmasının ardından bir vurgunda HUMEX’ten geldi. HUMEX üzeirnden işlem yapan yatırımcılar paralarını çekmek için işlem yapmaya çalışırken neye uğradıklarını şaşırdılar. HUMEX’in kripto para borsasından hesap çekim işlemlerinin kapatıldığı öğrenildi. Bunlar yaşanırken şirketin kurucuları ve yöneticileri ortadan kayboldu.

Konuya ilişkin konuşan mağdur yatırımcılardan biri yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Normalde akşamları karları çekebiliyorduk. Baktım akşam kar yatmış fakat çekme işlemini yapamıyorum. Parça parça olmakla birlikte 12 bin Dolar kadar yatırmıştık maalesef.”

HUMEX, kısa bir süre önce ülkemizde faaliyetlere başlamış ve yatırımcıları kendine çekmişti. Yüksek kar marjı vaat ederek kullanıcı sayısını artırırken bir anda kurucular ortadan kayboldu.

 20 milyon dolar dediler lakin 100 bin TL sermayeleri olduğu öğrenildi!

Konuyla alakalı avukat Mehmet Tufak Koçak şunları dile getirdi:

“Humingbırd teknoloji yatırım şirketi ülkemizde 2021 yılında faaliyete geçmiş bir şirkettir. Yaklaşık yirmi milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye’ye geldiklerini söyleseler de ticaret sicilinden anlıyoruz ki yüz bin Türk lirası kadar bir sermayeleri var.”

Para çekme işlemi bir anda durduruldu!
İddialara göre Franko Çonk Enr,kuez’in ve kurumun CEO’su Tank Kaiçe’nin 20 milyon dolarla yurtdışına kaçtı. Bunun yanı sıra alınan bilgilere göre Çinli yönetici kendi ülkesinde de dolandırıcılık suçundan hüküm giymişti. Bu sebepten dolayı Malezya vatandaşlığı aldığı da alınan diğer bilgiler arasında bulunuyor.

Bu kurumun mağdur çalışanlarından biri konuyla alakalı şunları öne sürdü:

“Öğlen molasından sonra şirkete döndük arkadaşlarımla birlikte bir gerginlik sezdik. Fakat hiç beklemediğimiz için hala daha olumlu düşünmeye devam ettik. Yaklaşık bir saat kadar bir süreç geçti. Ve ondan sonra artık gitmiş olabilecekleri durumunu düşünmeye başladık.”

Konuyla ilgilenen Avukat Koçak ise “İki bin, iki bin beş yüz kadar mağdur söz konu. Şirket çalışanlarıyla beraber iki bin altı yüz rakamına ulaşmış oluyoruz. Halihazırda eğer yatırımı devam eden varsa şu an para çekmeleri imkansız. Para çekimine kapalı sistem” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak mağdur yatırımcılardan biri de konuya ilişkin “Bir tanıdık vasıtasıyla duydum açıkçası. Duyduğumda da çok kar elde edebileceğimi düşündüm. Bunun üstüne de kredi çektim. Ev kredisine de girmiştik. Maalesef ki şu an ne bu krediyi ödeyebilecek durumdayım ne de çektiğim ev kredisini ödeyebilecek durumdayım” sözlerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN