TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

Spotify öğrenci üyeliği nedir? Spotify öğrenci üyeliği nasıl yapılır?

Spotify öğrenci üyeliği nedir?  Spotify öğrenci üyeliği nasıl yapılır?
21 Haziran 2022 - 17:07

Yüksekokul ya da üniversite öğrencileri, Spotify Premium abonelik hizmetini 4 yıl boyunca indirimli bir şekilde kullanabilmektedir. Bu indirimden faydalanabilmek için ise Spotify yetkililerine yüksekokul ya da üniversite öğrencisi olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Bunu yapabilmek için bağlı bulunduğunuz kurumdan öğrenci belgesi almanız gerekiyor. Spotify’ın istediği belgeleri de sisteme yükseldikten sonra ise Spotify’ın Premium abonelik hizmetinden indirimli bir şekilde yararlanabiliyorsunuz. Ancak bu abonelik hizmetinden yararlanabilmek için okuduğunuz kurumun ShareID tarafından doğrulanmış olması gerekmektedir.

Spotify öğrenci üyeliği ne kadar?
Öğrencilerin ve müzik severlerin asıl merak ettiği konu, Spotify öğrenci üyeliğinin ne kadar olduğu. Spotify öğrenci üyeliği için öncelikle buraya tıklayın. Yönlendirileceğiniz sayfa, sizi Spotify’ın öğrenci sayfasına götürecek. Daha sonra Spotify hesabınıza giriş yapın ve gerekli belgeleri sisteme yükleyin. Belgeleriniz onaylandıktan sonra ise Spotify Premium abonelik hizmetinden öğrenci olduğunuz süre boyunca indirimli bir şekilde yararlanabiliyorsunuz.

Uzun bir süredir bu ücretlere zam yapılmıyor. Spotify, diğer müzik dinleme servislerine kıyasla çok daha fazla kullanılmaktadır. Bu durumun en büyük sebebi ise her türlü alanda Spotify’ın rahat bir şekilde kullanılabilmesi. Spotify’ın öğrenci indirimi de birçok gencin bu platformu seçmesindeki en büyük etmen. Spotify, öğrenci olduğunu kanıtlayan her öğrenciye, öğrenimleri boyunca aylık 8,99 Türk lirası gibi bir ücret almaktadır. Bu fiyat, diğer müzik servislerine göre oldukça ucuzdur. Bu yüzden de gençler, Spotify’ı çok daha fazla kullanmaktadır.