TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

TOGG’un fiyatı ne kadar? TOGG ne zaman piyasaya sürülecek?

TOGG’un fiyatı ne kadar? TOGG ne zaman piyasaya sürülecek?
14 Haziran 2022 - 14:27

Yıllardır tanıtımı yapılan ve piyasaya çıkacağı zaman için gün sayılan TOGG’ın fiyatı merak konusu oldu. Yaşanan ekonomik sıkıntıların gölgesinde her ürünün fiyatı artarken yerli üretim TOGG’un fiyatının ne kadar olacağı konuşulmaya başlandı. 2023 yılında piyasaya çıkması beklenen TOGG için geri sayım başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli üretim araba olan TOGG için açıklamalarda bulundu. 2023 yılında sokaklara çıkması beklenen TOGG, 2022 yılının sonunda siyasiler tarafından kullanılmaya başlanacak. TOGG için ön siparişlerin gelmeye başladığı da biliniyor. Peki, TOGG’un fiyatı ne kadar olacak?

 

 

TOGG fiyatı ne kadar olacak?
Gazeteci Emre Özpeynirci, TOGG fiyatı hakkında yaptığı açıklamada, TOGG’un CEO’sundan aldığı bilgilere göre, TOGG’un Türkiye’deki C-SUV sınıfı konvansiyonel arabalarla yarışabileceğini söyledi. O araçların piyasada 800 bin-1 milyon TL arasında fiyat etiketine sahip olduklarını söyleyen Özpeynirci, rekabet kanunu gereği TOGG’un fiyatını düşürmek azına ÖTV desteği yapılamayacağını ama farklı teşvikler yapılabileceğini belirtti.

 

Yazar Fatih Altaylı ise TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ile birlikte TOGG’un üretildiği fabrikayı gezdi. Yerli araba TOGG’un fiyatının 40 bin Euro olmasının beklendiğini söyleyen Altaylı, Euro kurunun artması halinde kendisinin de TOGG’u alamayacağını belirtti.