TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

TSK tayin sonuçları açıklandı mı? TSK tayin sonuçları ne zaman açıklanacak?

TSK tayin sonuçları açıklandı mı? TSK tayin sonuçları ne zaman açıklanacak?
28 Mayıs 2022 - 17:00

Jandarma Genel Komutanlığı’nın 27 bin 283 personel alımlarına ilişkin atama sonuçlarının belli olmasının hemen ardından uzman çavuş, subay, astsubay adayları tayinlerine ilişkin TSK’den yapılacak olan açıklamalara odaklandı. Peki, TSK tayin sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2022 TSK tayin tarihi ne zaman? İşte, 2022 TSK uzman çavuş, subay, astsubay tayin ve atama sonuçlarına ilişkin tüm bilgiler.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı olarak görev almak isteyenler uzman çavuş, subay, astsubay, rütbelerinin TSK bünyesinde tayin ve atama duyuruları son günlerin en çok araştırılan konusu oldu. Jandarma Genel Komutanlığı’nın atama sonuçlarını açıklamasının hemen ardından TSK’nin atama açıklamalarına odaklanan adaylar, ‘TSK tayin sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?’ sorusuna yanıt aramaya başladı.

 

2022 TSK tayin tarihi ne zaman?
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) tayin tarihleri genel olarak her yıl bahar ayları sonunda belirlenir. Haziran ayı içinde netlik kazandığı bilinen TSK uzman çavuş, subay, astsubay tayin ve atama sonuçlarının 2022 yılının takvim konusu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmazken, geçmiş yılların tarihleri göz önüne alınarak yapılan tahminlere göre atama sonuçlarının önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.