TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

Tuğçe Kazaz neden gündemde? Tuğçe Kazaz ne dedi? Tuğçe Kazaz KİM?

Tuğçe Kazaz neden gündemde? Tuğçe Kazaz ne dedi? Tuğçe Kazaz KİM?
23 Haziran 2022 - 13:02

Yer yer çıkışları ile gündemden düşmeyen eski manken Tuğçe Kazaz katıldığı bir programda yaptığı çıkışlar ile yine gündem oldu

Tuğçe Kazaz’dan sınırlar yeniden çizilsin!
Katıldığı programda Taha Hüseyin Karagöz’ün sorularını yanıtlayan Tuğçe Kazaz, birinci Kemal döneminin bittiğini ve ikinci Kemal döneminin başladığını vurguladı ve CHP’nin bu topraklar için bir zarar ve aynı zamanda bir güvenlik sorunu olduğunu söyledi.

Bugünkü Türkiye’nin dünya genelinde hak noktası anlamında bir gücü olduğunu savunan eski manken Tuğçe Kazaz, aslında bu yolda adım attığına inandığını belirtti. Türkiye’nin bütün sisteminin buna göre hazırlandığını dile getiren Kazaz, dünyanın tümünde sınırların değiştiğini söyledi ve bu kapsamda sınırların yeniden çizilmesini ve şayet gerekli görülürse tekrar adalara girilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yunan adalarının bugün silahlandırıldığını belirten Tuğçe Kazaz, adaların normal şartlarda Lozan Anlaşması’nın sonuna yazılan bir madde ile Türkiye’nin söz hakkının gizli tutulması maddesiyle birlikte geldiğini savundu ve İngiltere ve Almanya’nın Türkiye’ye vermek istedikleri için adaları verdiklerini aktardı.

Tuğçe Kazaz, iddialarının arkasına ise her nedense o dönemlerde İsmet İnönü’nün Adalar’ı almaktan koktuğu ifadelerini ekledi.

TUĞÇE KAZAZ KİM?

Tuğçe Kazaz, 26 Ağustos 1982, Balıkesir, Türk manken. Miss Turkey 2001 birincisidir.

26 Ağustos 1982 tarihinde Balıkesir, Edremit’de doğmuştur. Çocukluğu İzmir‘de geçti. Okul hayatı boyunca yedi yıl basketbol oynadı. Bu nedenle hayatı İstanbul, İzmir ve Antalya arasında geçti. Özel Ortadoğu Koleji, Antalya Kolejinde okudu sonra da İstanbul Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğrenim gördü, ama devamsızlık nedeniyle bitiremedi. Bir erkek kardeşi vardır.

2000 yılında katıldığı “Elit Model Look” yarışmasında ikinci oldu. Ardından Elite model Look Paris seçmelerinde de ilk 15’e girmiştir.2001 yılında “Miss Turkey” güzellik yarışr. 2001 yılında katıldığı bir güzellik yarışmasında birinci olduktan sonra şarkıcı Kenan Doğulu ile uzun dönem aşk yaşadı. Ardından Sezen Aksu‘nun müzisyen oğlu Mithat Can‘la birlikte olmaya başladı.Kampüsistan isimli dizide, “Loafing and Camouflage: Sirens in the Aegean” adlı Yunan filminde, daha sonra Can-2007 ve 2009 yılında Cin geçidi filmlerinde oynadı.

Tuğçe Kazaz, 8 Eylül’de Porto Germeno’daki Ayios Nikolaos Kilisesi’nde vaftiz olarak Maria Seitaridis ismini aldı ve Ortodoks oldu. 24 Eylül 2005 tarihinde yunan oyuncu George Seitaridis ile Atina‘da Aya Nikola Kilisesi’nde sade bir törenle evlendi, Yunanistan‘a yerleşti. Üç yıl süren bir evliliğin ardından boşanarak Türkiye’ye döndü ve tekrar Müslüman olduğunu belirtti.Tekrar Müslüman olduktan sonra gece hayatını, alkolü ve sigarayı bırakma kararı aldı.

Kazaz bir dönemin en cesur modellerinden biriydi. Amerika‘da ve Paris‘te modellik yapan az sayıdaki modelden biri olarak ani bir kararla podyumu bıraktı. En son bir tesettür defilesine çıkan Kazaz, bundan böyle işinde ya da özel hayatında dekolte giymeyeceğini açıkladı.Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte rol aldığı Uzun Hikaye filminin ardından Tuğçe Kazaz, Hazal Kaya ile birlikte Son Yaz Balkanlar 1912 dizisinde rol almıştır.

Filmleri :
2014 – Kafkas
2013 – Gönül Hırsızı
2012 – Uzun Hikaye
2012 – Son Yaz Balkanlar 1912
2008 – Cin Geçidi
2007 – Can