TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

TYT ve AYT soru kitapçığı ne zaman yayınlanacak? 2022 YKS sınavı TYT ve AYT soru ve cevapları yayınlandı mı? 2022 YKS sınavı TYT ve AYT soru ve cevapları

TYT ve AYT soru kitapçığı ne zaman yayınlanacak? 2022 YKS sınavı TYT ve AYT soru ve cevapları yayınlandı mı?  2022 YKS sınavı TYT ve AYT soru ve cevapları
19 Haziran 2022 - 16:52

Bir süredir merakla beklenen YKS sınavı 18 19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. ÖSYM tarafından düzenlenen ve 3 oturum olarak gerçekleştirilen sınavda, aylar öncesinden hazırlanmaya başlayan adaylar, iyi bir üniversitede eğitim alabilmek için ter döktüler.

2022 YKS sınavı, herhangi bir sorun yaşamadan kazasız olarak atlatılırken, kendi başarılarını test etmek isteyen adaylar merakla YKS sınavı sonrası erişime açılan oru kitapçığı ve cevap anahtarının yayınlanması beklemeye başladı. Bu meraklı bekleyiş ise ‘2022 YKS sınavı TYT ve AYT soru ve cevapları yayınlandı mı?’ sorusuyla devam ettiriliyor. Peki, TYT ve AYT soru kitapçığı ne zaman yayınlanacak? İşte yanıtı.

2022 YKS sınavı TYT ve AYT soru ve cevapları
2022 YKS sınavına giren adaylar, sorulara vermiş oldukları yanıtları kontrol ederek sınavda doğru-yanlış yanıtlarını hesaplamak adına 2022 YKS soru kitapçığının erişime açılmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Herkesin merakla beklediği yYKS soru ve cevap anahtarlarını içeren kitapçığın ne zaman yayınlanacağına dair ÖSYM’den net bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıllarda YKS sınavının 3 oturumu da tamamlandığı günün akşamı soru ve cevap anahtarları yayımlanmıştı. Bu yıl da aynı şekilde 19 Haziran Pazar akşamı tüm soru ve cevaplarını içeren kitapçığın adayların erişimine açılması öngörülüyor.

YKS, TYT ve YAYT soru ve cavaplarına nereden, nasıl bakılır?
ÖSYM tarafından gerçekleştirilen çok merkezi sınavlarda, sınav sonrası sorular ve cevap anahtarları sınav günü veya sınavdan bir gün sonra erişime açılıyor. Sınava giren adaylar açıklanan kitapçığa 10 gün boyunca erişim sağlayabiliyorlar.

Sınav soru kitapçıkları ile cevap anahtarları ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden yayımlanıyor.