TRLİFEHABER

Instagram hesap dondurma linki! Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram hesap dondurma linki! Instagram hesabı nasıl dondurulur?
25 Haziran 2022 - 21:55

Bazen bazı şeylere ara vermek isteyebiliriz. Sizde Instagram hesabınızı dondurmak isterseniz detaylar haberimizde

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?
Instagram hesabını dondurup bir süre boyunca sosyal medyayı bir süre boyunca kullanmak istemeyen kişiler genellikle hesap dondurma işlemini tercih ediyor. Hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyenler için alternatiftir bu işlem… Hesabınızı yeniden aktifleştirmek istediğinizdeyse hiçbir değişiklik yapmadan hesabı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hesap dondurma işlemlerini hem bilgisayardan hem de telefondan yapabilirsiniz. Bu işlemi dilerseniz Instagram profilinizden dilerseniz Instagram hesap dondurma linkinden gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram hesabını dondurmak için yapılması gerekenler
Instagram hesabınızı geçici olarak askıya alabilmek için;

Tarayıcıdan profilinize giriş yapın,

Profili düzenleyin,

‘’Hesabımı geçici olarak kapat’’ butonuna dokunun,

Ortaya çıkan sayfada istenen bilgilere giriş yapın,

Hesabınızı geçici olarak kapata dokunun.

Instagram hesap dondurma linki
Hesabınızı dondurmak için https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ adresine giriş yapın. Sonraki aşamada hesabınızı niçin dondurduğunuzu belirtin, hesap şifresini doldurun ve hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayın. Tüm bu aşamaları tamamlamanızın ardından hesabınızın dondurma işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Dondurulan Instagram hesabı nasıl açılır
Hesabınızı dondurduğunuzda basit bir şekilde yeniden açabilirsiniz. Ancak sosyal medya devi, hesap dondurma ve açma süreleri için bir sınırlama uygulamaktadır. Dondurulan bir hesabı yeniden aktif hale getirebilmeniz için 3 saat geçmesi gerekiyor. Dondurulup açılan bir hesabı yeniden dondurabilmeniz için ise 7 gün geçmelidir. Hesap 1 hafta içerisinde 2 kez dondurulamaz. Bu nedenle kişi dondurma işlemini yapabilmek için 7 gün beklemelidir.