TRLİFEHABER, Güncel Haberler, Sondakika haberler, İş İlanları, Aktuel ürünler

PUBG oyunu açılmama sorun çözümü! PUBG açılamama sorununu çözme yöntemleri

PUBG oyunu açılmama sorun çözümü! PUBG açılamama sorununu çözme yöntemleri
20 Haziran 2022 - 11:28

Son zamanların en çok dikkat çeken oyunlarından bir tanesi olan PUBG, bilgisayarlara yüklü olmasına rağmen bazen açılamama sorunları yaratabiliyor. Bu durumda oyunseverler PUBG oyununun açılmama sorunuyla ilgili çözüm yöntemlerini neler olabileceğini sorguluyorlar.

Sizler de PUBG oyununa giriş yapamıyor ve açılmama sorunu yaşıyorsanız yazımızın devamında yer alan yöntemleri kullanabilirsiniz.

PUBG açılamama sorununu çözme yöntemleri
İŞlk olarak bilgisayarınızda yer alan sürücülerin güncel olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra aşağıda belirtiğimiz programları bilgisayarınıza eksiksiz olarak yüklemelisiniz. Bu programlar ise Visual C++ 2013, Visual C++ 2015, vs2013_vcredits şeklindedir. Bu üç programı da bilgisayarınıza yükledikten sonra programların kurulumlarını gerçekleştirin. Daha sonrasında izleyeceğiniz adım Steam programını açmak olacaktır.

 

Steam programını açtıktan sonra orada yer alan kütüphane bölümüne gelin. Açılan sayfanın sol kısmındaki arama kısmına “pubg” ifadelerini yazın. Çıkan PUBG oyununa sağ tıklayarak özellikler kısmına giriş yapın.

Özellikler bölümünden ‘Yerel Dosyalar’ sekmesini açın ve daha sonra seçenekte yer alan “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonunu tıklayın. Bu işlemi tamamladığınızda PUBG eksik yada hatalı dosyalar var ise bunlar tespit edilecek ve oyuna otomatik bir şekilde yüklenecektir.

Doğrulama işlemi sonrasında oyunu yenide açmaya çalışın ve PUBG oyunu açılmama sorunu yaşanıp yaşanmadığını tekrar kontrol edin. Şayet sorun devam ediyorsa bilgisayarda kurulu olan antivirüs programını geçici olarak devre dışına çıkarın. Bu virüs programı oyunun açılmasına engel olabilir.

Sorun hala düzelmediyse Windows’un arama bölümüne Windows Update ifadelerini yazın ve güncelleştirmelerle ilgili ayarlara gidin. Windows Update penceresinin açılması sonrası otomatik olarak güncelleştirme denetimi yapılacaktır. Güncelleştirme işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayar açıldıktan sonra oyuna yeniden giriş yapmayı deneyin.